Úprava ordinačných hodín od 11.5.2020 pre všetky ordinácie.

Operovať alebo nie ?

 • Jaroslav
  Dobrý den prosim vas chcem sa opýtat môj svokor má 74 rokov výsledky z vyšetrenia gleason 3+4 a Psa 8,19 je podľa vás potrebná operácia alebo sa to dá liečiť aj inak .Ďakujem pekne .
  • Roman Sokol
   určite sa dá liečiť aj inak , operácia nie je jediné riešenie
 • Danuša
  Dobrý deň.Prosím o pomoc a Vašu radu.Manžel má retenciu moča,od 5.5.má zavedený kateter.PSA 14,lekár do poznámky píše,že pri retencii.Týždeň úžíval URO REC zlepšenie sa nedostavilo.Navrhujú mu operáciu ako jediné riešenie.Pekne prosím o Váš názor.Za odpoveď veľmi pekne ďakujem.
  • Roman Sokol
   pekný deň , podľa mňa je operácia najlepšie riešenie , uvažujem tak ale iba podľa Vašich slov... a výsledkov vyšetrení , RS
 • Miro Bílý
  Dobrý deň, prosím o názor či uvedené výsledky vyšetrení sú dostatočné pre indikáciu resekcie hrdla močového mechúra, popr. či je ich potrebné doplniť, alebo či existuje aj iná terapia. Vopred ďakujem a prajem príjemný deň. -04/2019 TUR prostaty -09/2019 pri kontrole výrazné postmikčné rezíduum -09/2019 CT brucha a malej panvy: Primeraný CT-urografický nález horného vývodu moč. systému bilat., bez stenózy, bez dilatácie, bez defektu v kontrast. náplni, bez známok urolitiázy, bez patologickej ložiskovej zmeny. Primeraný CT,CT-AG a CT urografický nález ren bilat., bez patol. Ložiskovej alebo cystickej zmeny. Prostata výrazne nezväčšená-stav po TUR prostaty, homogennej štruktúry, dobre ohraničená. -10/2019 Cystoskopia: močová trubica pre cystoskop voľne priechodná, kolikulus intaktný, prostatické laloky po resekcii, v oblasti hrdla moč. mechúra prítomná stenóza nepriechodná pre cystoskop šírky cca 2mm. -indikované je prevedenie resekcie hrdla močového mechúra v celkovej anestézii.
 • pepo
  november 2018 PSA5,7 biopsia negatívna. Máj 2019 PSA6,7 September magnetická rezon. zistena lézia pi rads 5 a pi rads 2 prostaty lézie sú len naprostate. Následne fuzna biopsia 3 vzorky pozitívne ca pros .Gleason sk.3+3 Objednaný na op rape v BB máj 2020, Nie je to neskoro bojím sa rozšírenia nádora. Vek 57 rokov . Ďakujem za odpove
 • Roman Sokol
  Dobrý deň, nemusíte sa báť, nie je neskoro...
Napíšte otázku