Privátna urologická ambulancia si Vám s hrdosťou dovoľuje oznámiť, že sa stala členom prestížnej spoločnosti SCRS (Society for Clinical Research Sites).

Ultrasonografia

Ultrasonografia / sonografia (USG), ako už z názvu vyplýva, je vyšetrenie brušných orgánov a orgánov malej panvy ultrazvukom. Vyšetrenie je pohodlné, bez vedľajších efektov a dá sa zopakovať na tom istom pacientovi aj viackrát, bez rizika poškodenia zdravia. Vyšetrenie je nebolestivé a je neodkladnou súčasťou základného urologického vyšetrenia. Ultrazvukom sa vyšetrujú hlavne parenchymatózne orgány, ako sú obličky, nadobličky, u mužov aj prostata, semenníky a penis, ale aj duté orgány ako močový mechúr.

Na našom pracovisku používame najmodernejšie ultrasonografické vybavenie, disponujeme 5 USG prístrojmi 3 x BK Medical, 1 x Siemens a 1x Esaote. Všetky USG prístroje sú vybavené širokým spektrom špeciálnych sond, ktoré nám pomáhajú odhaliť aj najmenšie a najkomplikovanejšie nádory, kamene alebo nám pomáhajú zorientovať sa v štádiu ochorenia, posúdiť mieru infiltrácie a rozsahu ochorenia. Disponujeme 5 abdominálnymi sondami, 3 lineárnymi sondami a 3 transrektálnymi sondami so špeciálnymi navádzacími kanálmi.

Vďaka moderným zobrazovacím prístrojom môžeme diagnostikovať ochorenia v skorých štádiách, vtedy, kedy sa dajú ochorenia ešte vyliečiť.